Bemowska Akademia Edukacyjna > Artykuły > Opis naszej maszyny Husqvarna E20

Opis naszej maszyny Husqvarna E20

vsm12030022Wiemy, że różne argumenty przemawiają za wyborem szkoły, w której zechcecie odbyć kurs krawiecki. Jednym z nich, na pewno są maszyny przy których zasiądziecie. Do naszej pracowni wybraliśmy Husqvarny E20 – mocne i niezawodne stębnówki.

Dlaczego właśnie ten model? Bo w takim miejscu jak Akademia Dobrego Szycia, potrzeba prostego w obsłudze, a zarazem wytrzymałego i bezusterkowego sprzętu.

E20 zaskarbia sobie naszą sympatię już od pierwszego spojrzenia i dotyku. Prostota skandynawskiego designu i solidne wykonanie, dają nam poczucie, że dalej będzie jeszcze lepiej. A kiedy odpalamy maszynę, przekonujemy się, ze faktycznie tak jest.

Jak w większości maszyn, cały proces nawlekania nici jest bardzo prosty i wyrysowany strzałkami na obudowie. Przydatnym gadżetem wbudowanym w maszynę, jest automatyczny nawlekacz igły. Wiem, że wiele osób sobie bez niego świetnie radzi, ale wierzę też, że kiedy już opanujecie jego działanie, zdecydowanie przyspieszy Wam pracę. To samo tyczy się nożyka do obcinania nici wmontowanego w obudowę maszyny – nie musicie za każdym razem szukać nożyczek (które w ferworze pracy odkładamy co chwilę w inne miejsce), wystarczy wyciągnąć tkaninę spod stopki i przeciąć nici! Także system matic, którym mocowane są stopki, przyspiesza pracę, bo wystarczy jedno kliknięcie aby je wypiąć i móc zamontować nowe.

Maszyna ta posiada chwytacz wahadłowy i choć nie mamy bieżącej kontroli nad ilością nitki w małej, dolnej szpulce, to nie jest to tak wielkim mankamentem w tym modelu. Maszyna nadal szyje stosunkowo cicho, nie dudni na wyższych obrotach, co jest niestety częstą przypadłością maszyn z tym rodzajem chwytacza.

vsm12030039Kolejną jej zaletą są opuszczane ząbki transportu. Co nam to daje? Możliwość swobodnego pikowania, lub
A skoro przy stopkach jesteśmy, to Husqvarna E20 jest również wyposażona w regulację ich docisku – zwiększanie lub jego zmniejszanie usprawnia szycie tkanin zarówno delikatnych jak i grubych. W zależności od rodzaju materiału i ściegu, którym szyjemy, przyda się również możliwość ustawiania właściwego naprężenia nici. Proste, nierozchodzące się szwy i nici, które pozostają po właściwej stronie materiału, to jeden z ważniejszych kroków do profesjonalnego szycia. Aby mieć pewność, że ustawienia są właściwe, warto zostawić skrawek wybranej tkaniny i wykonać próbne przeszycia.

vsm10050004Niektórych z Was do tej maszyny może przekonać automatyczne obszywanie dziurek! Właściwie dobrane naprężenie i szerokość ściegu, zapewnią odpowiednie dziurki na guziki – w koszuli, spódnicy czy też w torbie.

Husqvarna posiada 32 ściegi, zarówno dekoracyjne i owerlokowe, zmieniane za pomocą pokrętła. Będziecie mogli szyć zarówno dzianiny jak i tkaniny, a w razie potrzeby, ozdobić je kolorowymi wzorami. W zestawie do maszyny dołączono 7 stopek: zwykłą, do zamków, do ściegów satynowych, do dziurek, ściegu prostego, pikowania oraz ściegu krytego.

Z takim zestawem śmiało możecie rozpocząć szycie każdego projektu!

To jak? Wpadniecie do nas przetestować maszyny?

I pamiętajcie, ze każda osoba, która ukończy nasz 30-godzinny kurs podstawowy, otrzyma zniżkę na zakup maszyn Husqvarny!

 

Tekst: Agata Kaliska

Zdjęcia: Viking Serwis

Zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 02 Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przekazanych przeze mnie danych przez Bemowską Akademię Edukacyjną w Warszawie.

Wybierz stronę: