Bemowska Akademia Edukacyjna > Artykuły > Dlaczego warto szyć?

Dlaczego warto szyć?

Aby zachęcić Was do szycia, albo uświadomić Wam jak nieograniczone możliwości daje ta umiejętność, postanowiliśmy rozpocząć cykl tekstów o tym co możecie stworzyć do spółki ze swoją maszyną. Pierwszy – ten, który właśnie macie przed oczami, to kilka pomysłów na zmiany w wystroju Waszego domu.

Dziś, 22 marca, sam początek wiosny! Kiedy nadchodzi ta słoneczna i zielona pora roku, często zaczynamy od postanowień: wielkich wiosennych porządków (nie tylko w szafie), zmiany dekoracji w domu, kupienia świeżych tulipanów, a niektórzy z Was skuszą się również na nowe ozdoby wielkanocne.

Możliwości mamy wiele, a jeszcze więcej będziemy ich mieć, kiedy naszą partnerką stanie się maszyna! I uwierzcie, że będą to zmiany na każdą kieszeń.

Jednym z najbardziej efektownych i szybkich sposobów na zmianę wnętrza są nowe zasłony lub rolety. Nowy kolor, odpowiednio dobrany do wnętrza print, a nasze pokoje nabiorą nowego wyrazu. Materiały odpowiednie na zasłony to tzw. tkaniny home decor: mają większą gramaturę, a więc są grubsze, lepiej przyciemniają i są bardziej odporne na blaknięcie i wycieranie się. Możecie je znaleźć w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych: Leroy Merlin, Color Mercado, KUKA.

A w linkach poniżej, znajdziecie instrukcje, jak uszyć różne zasłony i rolety – w zależności od Waszych potrzeb i zachcianek:

 

Zdjęcie i tutorial: agnieszkakudela.pl

Zdjęcie i tutorial: OnlineFabricStore.net

 

Zdjęcie i tutorial: Adela Szyje

 

Kiedy okna nabiorą już nowego wyglądu – warto byłoby dołączyć kilka elementów wystroju pasujących do tkanin. Możemy oczywiście postawić na nowe poszewki na poduszki, ale może warto stworzyć nowe pudełka, które przydadzą się też przy próbie organizacji pozimowego bałaganu? Albo nowe pokrowce na krzesła?

Zdjęcie i tutorial: Birch Fabrics

 

Zdjęcie i tutorial: My little Girl’s Dress

 

A jeśli nie lubicie świeżych, ciętych kwiatów, bo tak szybko więdną, możecie zasiąść do maszyny i wyczarować piękne, kolorowe i długowieczne tulipany z bawełny.

Zdjęcie i tutorial: Kreatywne Życie

Gdybyście już zaczęli szukać inspiracji na nowe dekoracje wielkanocne, zapraszamy na warsztaty do Akademii Dobrego Szycia już w sobotę 1 kwietnia!

TEKST: Agata Kaliska

Zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 02 Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przekazanych przeze mnie danych przez Bemowską Akademię Edukacyjną w Warszawie.

Wybierz stronę: